Neotřelý zdroj světla s bohatým využitím

Zboží

Osvětlení hraje významnou roli v životě každého člověka. Někdo si na osvětlení potrpí více, někdo naopak méně. Pokud však existují osoby, které si na kvalitě a způsobech osvětlení potrpí opravdu nejvíce, pak to jsou zcela jistě fotografové. Právě ti potřebují velmi kvalitní a mnohdy i cílený zdroj světla, který dovolí vytvořit fotoaparátu precizní snímek. Pokud znáte problematiku výběru svítidel, určitě dáte za pravdu tomu, že to není žádný oříšek. Lidé při bádání za dokonalým svítidlem poznají nespočet různých zdrojů světla. Některé jsou zajímavější, některé naopak méně. Jestli ale existuje příklad svítidla, které je vskutku zajímavé, určitě to bude kruhová zářivka.

Kruhová lampička

Samotný tvar dokáže nemálo překvapit

To, co je na kruhové zářivce asi nejzajímavější, je samotný tvar. Je totiž kruhový, a tedy se zcela vymyká klasickému pojetí zářivek, které každý zná. Ty totiž mají zpravidla rovný tvar, a proto může právě tato varianta zcela zaskočit osoby, které nikdy tento zdroj světla neviděly. Další zajímavost tkví v použití, které je víceméně určené spíše pro fotografy. Díky tomuto zdroji světla je možné získat cílený kužel, který fotograf dokáže využít při pořizování snímků tohoto charakteru:

Portréty = Zatímco klasický kužel světla by mohl vytvořit nežádoucí stíny, právě kruhová zářivka je skvělá v tom, že nedovolí vytvořit jakékoliv stíny, které by byly při fotografování objektů nežádoucí. Vznikne tedy skvěle osvětlený portrét, bez rušivých stínů.

Makro = Maličké předměty přiblížené objektivem, jak to je jenom možné. Díky světlu je rovnoměrně osvětlený celý objekt, a to i zákoutí, kam by se světlo z klasických žárovek nebo zářivek dostávalo jenom velmi stěží.

Ohňová show ve tvaru kruhu
Ať už o tomto osvětlení víte nebo to pro vás byla novinka, zajisté oceníte bohatý výběr, který máte v této oblasti k dispozici. Stačí nakupovat u osvědčených výrobců, kteří vás svými produkty nejenom, že nezklamou, ale naopak vás mile překvapí.

Related Post