Pořizujeme jezerní faunu

Nezařazené

Každý správný Čech má potřebu mít vše nejlepší. A to se týká i zahradních jezírek a jeho obyvatel. Jelikož soused již své jezírko již zaplnil okrasnými rybami, my své jezírko musíme zaplnit něčím daleko lepším. Ale čím?
Barevní kapři či karasi dnes již nikoho neohromí. Fádní červené a zlaté rybky má v jezírku každý druhý Lojza z Horní Dolní. My jsme ale inovativnější lidé a proto si je pořizovat nebudeme. Jelikož máme jistě hloubku jezírka alespoň 120 cm, aby nám vodní živočichové v zimě neumrzli a v létě se neuvařili, můžeme přemýšlet o zajímavějších tvorech.

První, kam na nákup vyrazíme, je sádka kde mají jesetery. Obsluhu žádáme o jesetera hvězdnatého. Tento tvor je nenáročný, dobře se krmí a roste. Jeseteři se dají naučit na krmení z ruky. Počet jeseterů závisí na velikosti nádrže. Poté co jesetery do jezírka vypustíme, jedeme do akvaristiky a ptáme se po kaprovci čínském.  Kaprovec dokáže měnit zabarvení na základě světlosti prostředí, kde žije. Kupujeme ho v hejnech nad 6 kusů. Je to nenáročná ryba, dobře se aklimatizující.

Dále žádáme Axolotla mexického. Tento mlok bude vděčným obyvatelem našeho jezírka a doroste i při granulované stravě znamenitých rozměrů. Kupujeme ale kusy nad 15 cm. Dalším z naší vodní rodinybude Amur zlatý. Amur zlatý je velmi ceněnou okrasnou rybou pocházející původem z Ameriky a Izraele. Dorůstá až jeden metr a svou výraznou zlatou barvou v dospělosti se stane torpédovitou dominantou našeho jezírka. Jezírko již máme hezky osazeno.

A není to nic všedního. Dále je důležité, abychom měli čím krmit. Všechny výše zmíněné druhy lze krmit krmnými granulemi. Jeseteři krásně po nich krásně rostou, stejně jako ostatní ryby. Pokud jsme ale opravdu zatížení na barevné kapry a karasy, pořídíme si alespoň japonský originál. Například Nishikogoi. Zase tak drahý není. Postupem času se jezírko, pokud je dobře osázeno rostlinami, zaplní se i přirozenými obyvateli např. Žábami, čolky, mloky atd…. A co je nejdůležitější! Lepší jezírko než soused si prostě zasloužíte. 

Related Post