Kosmetika pro miminko – co ano a co ne?

Žena

Dětská pokožka (obzvláště u miminek) je mnohem náchylnější a jemnější, než pokožka dospívajícího dítěte nebo rodiče. Proto by váš výběr kosmetiky měl podléhat všem normám a požadavkům, které by ji měli nejen chránit, ale i postarat se o to, aby se zbytečně nezatížila. Vaše miminko potřebuje tu nejlepší péči a je na vás, aby ji i dostalo. Jak vybrat dětskou kosmetiku a kolik je jí vlastně potřeba?
miminko v osušce

Základní pravidlo – jedna značka!

Předtím, než začnete vašemu miminku kupovat všechno co jeho pokožka prý potřebuje (protože jste se to dozvěděli na internetových stránkách) musíte vědět, jak na daný druh kosmetiky pokožka vašeho děťátka zareaguje.
Většinou jsou všechny dětské přípravky přísně kontrolované a nenajdete v nich žádné škodlivé složky, ovšem může se stát, že i přes tuto skutečnost vaše miminko zareaguje na danou kosmetiku alergickou reakcí.
Proto vyzkoušejte jeden druh a pokud ho přijme dobře, pořiďte vše ostatní jen z jedné značky, která vašemu miminku vyhovuje. Nedoporučuje se míchat více značek kosmetiky a to už z jakéhokoliv důvodu! Buďte věrní jedné značce a neměňte ji, alespoň pro první rok života vašeho miminka.

HYDRATACE NA PRVNÍM MÍSTĚ

Pokožka miminka je suchá a skládá se z opravdu tenké vrstvy buněk a tkání. Proto je náchylnější ke styku s vodou a má tendenci se často odlupovat a vytvářet šupinky. Zamezit tomuto jevu můžete zvýšenou hydratací a to nejen po koupeli vašeho miminka, ale i v průběhu dne. Obzvláště velkou pozornost věnujte záhybům, okolí za ušima a v podpaží. Tyto místa bývají často málo promazávané a častým třením nejvíce vysušované.
dětský krém
Několik tipů na dětskou kosmetiku, která je nejen ověřená, ale i vyhovující:
–       z drogerie:
·        NIVEA
·        HIPP
·        JOHNSONS BABY
–       z lékárny:
·        WELEDA
·        BIODERMA
–       zahraniční:
·        APHRODITE
·        BABY ANTHLYLLIS
·        BimBoBio
Dětskou kosmetiku, byste měli probrat i s pediatrem vašeho miminka, který má dlouholeté zkušenosti a je způsobilý k tomu, doporučit vám léty ověřenou značku. Samozřejmě je jen na vás, kterou z nich si vyberete a která bude především vyhovovat vašemu děťátku.

Related Post