Motivujte, vydělejte

Business

Správný manažer ví jak svůj tým nasměrovat k cíli, má přesný plán, je cílevědomý, ale je si také vědom toho, že bez svých podřízených dobrých výsledků nedosáhne.


1.       Naslouchejte stížnostem a požadavkům

Pokud jsou vaši zaměstnanci s něčím nespokojeni, je potřeba si jejich názory vyslechnout. Ani vedoucí nemusí mít vždy ve všem pravdu a být přesný. Pokud není Váš tým spokojen s pracovním postupem, je mu ho důležité přizpůsobit. Jednak bude vykonaná práce rychlejší a kvalitnější, ale také postoupíte v očích Vašich lidí výš jako manažer, který se stará o svůj kolektiv.
tým, přátelé


2.       Vyrazte spolu ven

Zkuste se jednou za čas všichni domluvit, že třeba ve středu po práci vyrazíte společně na skleničku. Ostatní jistě ocení Vaši snahu a chuť více se sblížit. Abyste nenarušili uvolněnou atmosféru, vyhýbejte se konverzaci o práci. Zajímejte se o ostatní. O jejich rodiny, koníčky, celkově se snažte poznat jejich osobnost. Později až budete pracovat na nějakém projektu, budou se Vám úkoly lépe rozřazovat, protože znáte lidi, kteří pro Vás pracují.


3.       Incentivní turistika

Jedna z moderních forem cestovního ruchu. Cestovní kanceláře nabízejí zájezdy po České republice i zahraničí ušité na míru, pro malé i velké podniky. Obětujte pár vydělaných tisíců a jeďte s týmem na společný zájezd. Koncept spočívá v tom, že během „dovolené“ se členové navzájem sbližují, učí se spolupracovat při různých aktivitách a zároveň si mají hodně zábavy a odpočinou si od každodenní rutiny.
manažer, lidé


4.       V práci jenom 6 hodin

Člověk se nemůže 8 hodin v kuse soustředit. Za tu dobu přijde zlom, kdy si začne říkat, jak už pracuje dlouho, že se těší domů a tak dále. Nastolte šesti hodinovou pracovní dobu, ovšem za stejné peníze jako obvykle. Výsledky budou stejné, nebo dokonce lepší. Pracovníci se budou do zaměstnání více těšit, budou produktivnější a vy budete za super šéfa.


5.       Benefity ano, ale střídmě

Stravenky, Multisport karta, či sick days jsou dnes už tak trochu samozřejmostí. Nikdy je ale nenabízejte na úkor nižšího platu. Na druhou stranu by tyto benefity neměly být pro každého hned od začátku. Pokud se Vám přijetí jistého člověka osvědčilo a chcete si ho udržet, motivujte ho těmito věcmi spíše postupně. Po zkušební době přijde zvýšení platu, a pokud bude v dobré práci pokračovat, může dostat místo 3 sick days k dispozici 5 apod.

Tyto a mnoho dalších věcí Vám pomůžou k lepší sehranosti Vašeho kolektivu a především k lepším pracovním výsledkům. Všechny výhody, které svému týmu poskytnete, se Vám 10x vrátí.

Related Post