Paintball – zábava pro děti i pro dospělé

Nezařazené


Co to vůbec je?– Jedná se o sport či zábavu, při které jsme většinou rozděleni do dvou týmů a navzájem musíme vystřílet protivníky pomocí zbraně, která nestřílí obyčejné kuličky, ale využívá kuličky, které jsou napuštěné barvou a když někoho trefíme, tak se o ně kulička s barvou rozstřelí a potom lze snadno poznat, koho jsme trefili, jelikož máme většinou každý jinou barvu.
útočník Paintballu
Co se týče historie…
Tak tento druh zábavy vynalezli úplnou náhodou nějací chlapi v Austrálii. Pracovali na ranči a potřebovali nějakou možnost, jak si označovat dobytek. Jeden z nich tedy vymyslel, že vyrobí něco na způsob tomu, čemu dnes říkáme paintballová zbraň.
Opravdu mi to přijde jako skvělá zábava, která dokáže celou rodinu nebo partu kamarádů zabavit klidně na celé odpoledne. Většinou je to obrovská sranda už od začátku, co vás začnou oblékat do těch hábitů, ve kterých potom hrajete. Je nutné mít na sobě jak helmu, tak chrániče, protože občas ten úder není jen tak a třeba zásah z blízka může velmi bolet. Co se týče toho oblečení, tak většinou mají v arénách nebo areálech takové bílé kombinézy, abychom potom správně rozpoznali, jestli jsme schytali zásad nebo ne.
extrémní paintball
Paintball se zároveň často spojuje s hrou, které se říká capture the flag. Přičemž tedy každý tým začíná na jiném stanovišti a jejich úkolem je dostat se přes např. nějaké překážky do stanoviště druhého týmu a ukrást jim vlajku. Během toho tedy musíme postřílet všechny, koho potkáme, abychom měli vůbec šanci se dostat na jejich začátek.
Hra se rozhodně vyplácí hrát ve více hráčích, protože čím víc lidí, tím větší zábava – nebo tedy aspoň u paintballu. Můžete odcházet s různými monokly, ale rozhodně si odnesete skvělý zážitek a už po první hře budete vědět, že to chcete zažít znovu. Tak poberte všechny své kamarády, najděte si nejbližší arénu a běžte do toho!

Related Post