Phuket nejen ve znamení dokonalých pláží

Business


Thajsko se v posledních letech stává opravdu žádanou destinací na dovolené. Ročně se zde vypraví stovky českých turistů, kteří obdivují nejen zdejší krásky přírody, ale také uchvacující kulturu, památky a gastronomické zážitky. Velice oblíbený je i jeden z největších thajských ostrovů, kterým je Phuket. Letenky Thajsko Phuket naleznete zde.

Hlavním lákadlem tohoto ostrova jsou bezesporu dechberoucí pláže, které vypadají jako vystřižené z plakátů cestovních kanceláří. Naskýtají průzračnou tyrkysovou vodu Andamanského moře a jemný bílý písek. Nejslavnější pláží je nejspíše Patong. Jedná se také ale o pláž nejnavštěvovanější, takže zde nemůžete počítat s tím, že patřila pouze vám. Od rána zde proudí davy lidí ať už za účelem pouhého opalování, šnorchlování, k němuž jsou zde ideální podmínky, nebo třeba surfování. Pláž neutichá ani v noci. Právě naopak! Na noční život zde narazíte skutečně na každém rohu. Z tohoto důvodu se ostrov těší velké oblibě hlavně mezi mladšími generacemi.

Phuket pláž

Jste-li ale duší romantikem a netoužíte po mačkanici na pláži, zkuste objevit pláž Nai Harn, kde jsou rovněž úchvatné podmínky pro šnorchlování a potápění, nebo pláž Kamala, která se v noci mění na jeviště divadelního představení, jež je jistě skvělým kulturním zážitkem.

Ostrov Phuket nenaskýtá ale pouze pláže. Vyžití si zde najde opravdu každý. Patříte-li mezi milovníky historie a krás architektury, budete jistě potěšení celou řadou nádherných budhistických chrámů. Jeden z nich je obzvláště zajímavý hlavně pro příznivce pověstí a záhad. Chrám, jež nese jméno Wat Phra Thong, obsahuje zlatou sochu Buddhy, která je ovšem odkrytá jen napůl. Je tomu tak, kvůli dávné pověsti, která vypráví o chlapci, který svého buvola uvázal o pahýl, jež trčel ze země. Nanedlouho na to buvol i s chlapcem onemocněli záhadnou nemocí a místí obyvatelé se tak vydali k onomu pahýlku. Když jej odkryli našli údajně již zmíněnou zlatou sochu Buddhy. Nebyli ovšem schopni ji vyhrabat celou, a tak na ni postavili chrám. Budete-li chtít ale vidět Buddhu v celé své kráse, rozhodně nemusíte zoufat. V Phuketu se totiž nachází kamenná mramorová socha Buddhy s výškou neuvěřitelných 45 metrů.

phuket vodopád

Zklamání rozhodně nebudou ani milovníci krás přírody. Narazíte zde hned na několik národních parků, které slibují nedotčenou přírodu v podobě deštných pralesů, močálů se slanou vodou nebo zvířat ve volné přírodě. Zastánci rušného velkoměstského života si jistě rádi vyrazí do hlavního města Muang Phuket.

Related Post