Proč je včasná detekce úniku vody tak důležitá?

Zboží

Není pochyb o tom, že prasknutí či uvolnění vodovodního nebo odpadního potrubí je jednou z nejnepříjemnějších věcí, které nás mohou v běžném životě potkat. To platí zvláště proto, že většina těchto potrubí je skryta ve zdech a stěnách.

To se na první pohled zdá výhodné – nezabírají tak místo, a navíc nekazí celkový dojem. Také se snižuje pravděpodobnost poškození díky lidskému zásahu, tedy pokud bychom na ni například položili něco těžkého, či o ni zakopli.

instalater1

Na druhou stranu je pravdou, že tento systém značně stěžuje včasné rozpoznání poškození. Obvykle si všimneme, že je něco v nepořádku, až když je pozdě. A to v tomto případě obvykle znamená unikající vodu.

Je samozřejmě jasné, že včasná detekce úniku vody je nezbytná, abychom zabránili větším škodám. Koneckonců, není těžké si představit, co by dlouhodobé působení vody mohlo udělat například se zdmi a stěnami, které by byly vystaveny neustálému promáčení. Lehko by se staly semeništěm plísní, a to by pro naše zdraví dobré rozhodně nebylo.

instalater4

Voda však také může snadno stěny podmáčet a narušit statiku, v nejhorším případě i celého domu. Někdy tak nakonec nezbude, než celou stavbu zbourat. To naštěstí není nijak častý případ, ovšem stát se to velmi dobře může, pokud si utíkající vody včas nevšimneme.

Potřeba je také zmínit zvýšený účet za vodu – i když vám jen zbůhdarma utíká, zaplatit ji musíte. V očích vodáren jste ji totiž spotřebovali. To, zda jste ji využili či nikoliv, je už vedlejší. A je jasné, že ve spojení s výše uvedenými problémy může částka, kterou nakonec budete muset zaplatit, dosáhnout až závratných výšin.

Rozhodně je tedy dobré se tomuto vyhnout. Jistě, sami pro to příliš udělat nemůžeme, kromě pravidelného čištění odpadů a toho, abychom do nich nesplachovali nic, co by je mohlo ucpat. Proto je dobré nechávat provádět pravidelné odborné prohlídky. Věřte, že se rozhodně vyplatí.

Related Post