U onemocnění prostaty je podstatná prevence

Nezařazené

Ale na pravidelnou údržbu svého těla již mnozí z nás nepomyslí. Jaksi spoléháme na to, že to nějak dopadne, a že v nejhorším případě zasáhne lékař. To je však hrubý omyl, který se zle vymstí, a pak už bývá v mnoha případech pozdě.
fazole a rajčátka

Strava a zase strava

Když někomu sdělíte, že by se měl vyvarovat stresu, že je to moderní zabiják číslo jedna, jistě vás pochopí a pak bude záležet na jeho dalším postoji. V případě stravovacích zvyklostí je to však mnohem složitější. Není vůbec snadné je změnit a hlavně v této vůli setrvat. Neznamená to však cpát se průmyslově vyráběnými tabletkami, příroda nám poskytuje jednoduchá řešení, a tak bychom se k ní neměli otáčet zády. Měli bychom se také poučit z chyb současné civilizace a začít se obracet k přirozeným potravinovým zdrojům a odložit průmyslově vyráběné polotovary, nevhodné kulinářské úpravy, sycené přeslazené nápoje atd.
vlašské ořechy ve skořápce

Suplementace vitamínovými tabletami

Před několika lety proběhla ve Spojených státech odborná lékařská studie, která zaznamenala jistou souvislost mezi užíváním některých vitamínových doplňků a rozvojem rakoviny prostaty. Konkrétně šlo o doplňky s obsahem omega-3 mastných kyselin. Dosud nebyl sice podán přímý vědecký důkaz o spojitosti s touto životně důležitou látkou a nádorovým bujením typicky mužského orgánu, ale někteří vědci tomuto jevu přikládají značný význam. Tvrdí, že jestliže budeme čerpat omega-3 z přirozených zdrojů, jako např. středomořské národy, tedy z vlašských ořechů, případně z tučných ryb, tato látka bude působit spíše opačně, tedy jako dokonalá prevence této choroby.
hormada léků
Vtip totiž zřejmě spočívá v samotné suplementaci některými tabletami, kdy v průběhu výroby může docházet k oxidaci jednotlivých složek a ty pak v těle působí toxicky. Je totiž zkrátka rozdíl sníst k večeři pomazánku z čerstvě vyloupaných ořechů, nebo uloveného pstruha, než se ládovat čímsi uzavřeným v potažené kapsli, a kde jste primárně závislí na výrobci, zda opravdu dodržel stanovený postup výroby.

Related Post