Z Prahy do Tábora s vozem z půjčovny aut

Zboží

Pronájmy vozidel nejsou v dnešní době žádným výjimečným jevem, tato služba je využívána pro různé soukromé či společenské akce pro jednotlivce, zájmová sdružení, sblížené rodiny a party přátel, takže pokud máte zájem podniknout cestu z Prahy, řekněme do Jižních Čech a nemáte k dispozici z nejrůznějších důvodů vlastní vůz, je to v zásadě možné po předchozí rezervaci. Některým lidem se dokonce vyplatí žádný automobil nevlastnit a využívat občasného pronájmu vzhledem k výši nejrůznějších poplatků spojených s registrací vozidla a problémům s parkovacími místy.

město Tábor

Když už jsme tu zmínili jihočeský region, na okamžik se u něho zastavme. Na rozhraní mezi Českou Sibiří a Třeboňskou pánví se nachází město Tábor, úzce spjaté s husitským revolučním hnutím.

Objevte nejkrásnější místa v Táboře a blízkém okolí

Z Prahy do Tábora je to autem z nejlevnější autopůjčovny Praha Autopůjčovna Urban zhruba sto kilometrů a necelé dvě hodiny jízdy a tak budete mít dostatek času i na jednodenní výlet, ovšem rádi bychom vám doporučili se zde ubytovat na delší dobu a prohlédnout si i místa, která mnoho lidí nezná, a přitom jsou nesmírně zajímavá a romantická:

řeka Lužnice v Táboře na jezu Pokorný

Vyhlídková věž Kotnov – centrální náměstí v historické části města spolu s podzemními chodbami navštíví kde kdo, ale o věži Kotnov u Bechyňské brány se moc neví. Najdete ji na jihozápadním konci města a je odtud velmi pěkný výhled na historické městské jádro, na přilehlou městskou část Čelkovice a zalesněné údolí řeky Lužnice.

Tábořiště Harrachovka – jedno z nejhezčích míst na Lužnici znají především vodáci, ale autem se tam rovněž dá zajet a zaparkovat. A máte-li zájem, můžete si vypůjčit loď a splout romantický úsek peřejí z Tábora až třeba ke Stádleckému řetězovému mostu.

Jez Soukeník s malou vodní elektrárnou – v Sezimově ústí byla vybudována chatová osada u jezu svérázného názvu. Je zde k dispozici i tábořiště a tato lokalita patří k vyhledávaným, atraktivním místům na řece Lužnici.

Related Post