Čistý a útulný domov

Nezařazené

1.     Vracejte věci na svá místa

Pokud se naučíte vracet věci na svá místa ušetříte si spoustu času nejen při úklidu, ale také hledání náhodně odložených věci. Zkuste proto najít každé věci v domácnosti své pevné místo. Samozřejmě bude chvíli trvat než si na to zvyknete, ale pokud si doma vytvoříte tzv. oblasti (tj. věci, které slouží k podobnému účelu na jednom místě) brzy se v něm zorientujete a ušetříte svou energii pro věci, které Vás baví.
malá okna

2.     Udržujte čistou kuchyňskou linku včetně dřezu

Možná si vybavíte chvíli, kdy jste přišli do kuchyně a na lince, stole, sporáku bylo jako po výbuchu, a to nemluvě o dřezu, kde byla hromada nádobí. Každý z nás tuto situaci zažil minimálně jednou a schválně si zkuste vybavit jaký jste z toho měli pocit? Určitě Vám to nerozzářilo úsměv na tváři a nedobilo baterky. Naučte se (i ostatní ve Vaší domácnosti) proto ihned po jídle či vaření nádobí odkládat do myčky nebo jej umývat, tak aby na lince i ve dřezu bylo vždy, když odcházíte z kuchyně, prázdno a čisto.

3.     Vytvořený nepořádek ihned ukliďte

Tento návyk by se mohlo zdát, že souvisí s výše uvedeným bodem, ale není to pouze a jen o umývaní nádobí či úklidu v kuchyni. Může se jednat o úklid pošty, faktur, různých papírů na stole či papírků (např. od jídla), svlečeného oblečení, atd. Podívejte se po svém domově a identifikujte místa, kde se Vám hromadí nepořádek, ukliďte ho a druhý den mu zkuste předejít.

4.     Po použití vždy očistěte sanitu

Pro udržení pořádku doma je dobré také po každém použití očistit sanitu. Nejedná se o vydrhnutí do naprosté čistoty (které by mělo proběhnout alespoň 1x týdně), ale spíše o udržení čistého prostředí, které Vám nebude ubírat energii ani pohledem. Přeci jen lépe se umývají ruce v čistém umyvadle než v takovém, kde vidíte zbytky pasty, vlasů či dalšího nepořádku.
vana u okna

5.     Pravidelně větrejte

Čerstvý vzduch nabíjí energií sám o sobě. Pokuste si proto každý den vzpomenout alespoň jednou denně a pustit tak do domu svěžest a energii. Nechte odejít oknem tu negativní energií obsaženou v těžkém a zatuchylém vzduchu, který se v uzavřené místnosti vytvoří vždy během dne.
 
Pokud se Vám podaří osvojit těchto pět návyků již nebudete muset zažívat dny velkých generálních úklidů, které zaberou i několik dnů a ani se nebudete muset děsit nečekaných návštěv. Samozřejmě jednou za čas je potřeba udělat větší pořádek včetně utření prachu, podlah, vysátí koberců atd., ale už nikdy to nebude tak náročné jako dřív. Váš domov bude vyzařovat úplně jinou, pozitivní energii a i Vy se budete cítít o mnoho lépe.

Related Post