Jak se připravit na příchod miminka

Nezařazené

Miminka nepotřebují v prvních měsících svého života extrémní materiální zázemí a mnohdy platí pravidlo, méně je více. V jednoduchosti je síla a u miminek to platí dvojnásob, děti totiž špatně zpracovávají příliš podnětů.
veselé dítě
Oblečení
Co se oblečení týče, dnes jej seženete za nízké ceny, ale také kvalita není zrovna nejvyšší. Miminka rychle rostou, takže v menších číslech nakupujte spíše méně kousků, ale zase dbejte na kvalitu materiálů. Miminka mají totiž citlivou kůži a umělé materiály jim často nedělají dobře. Nejvíce budete nejspíše potřebovat klasických bodyček, punčošek a dupaček. Zpočátku nekupujte žádné stylové kousky jako třeba mini rifle, mikiny s kapucí, nebo třeba trička. Tyto věci ve většině případů nevyužijete, a když ano tak maximálně na focení miminka.
Péče o dítě a nábytek
Pro péči o dítě budete potřebovat především vaničku na koupání dítka, kosmetiku, plenky, ručníky a hřeben. Co se kosmetiky týče, nepřehánějte to s množstvím a koukejte hlavně na kvalitu. Volte kosmetiku s co nejmenším množstvím chemie, přírodní kosmetika pro děti je dostupná a i přes vyšší cenu se rozhodně vyplatí.
Nábytek do dětského pokoje vybírejte spíše střídmě, ze začátku bude stačit skříň nebo komoda, přebalovací místo a také postýlka. Tu ale často děti využívají až později, spousta dětí zpočátku spává se svými rodiči.
holčička v kočárku
Hračky
Výběr hraček je samozřejmě na vás, ale opět vybírejte spíše méně hraček a koukejte na kvalitu. Miminku stačí kolotoč nad postýlku a deka s hrazdičkou a hračkami. Jiné hračky potřebovat nebudete tak do čtyř měsíců určitě. Hračky jsou navíc oblíbeným dárkem od okolí dítěte, tím pádem by se vám stejně doma akorát povalovalo velké množství zbytečností.
Kočárek a nosítko
Kočárek nebo nosítko/šátek je nezbytností, s miminkem budete chodit ven, musíte navštěvovat lékaře, přemisťovat se z bodu do bodu…

Related Post