Dovolená v zimě

Dovolená

Dovolená patří mezi okamžiky, kdy vypustíme starosti z práce a snažíme si užít si rodinu a načerpat novou energií. A jak v zimě? Je možné užívat dovolené? Převážná část lidí jezdí na dovolenou v létě. Děti mají letní prázdniny, svítí sluníčko, je teplo a prostě je to ideální čas pro trávení volných chvíli v lese, u rybníka, na výletech nebo třeba u moře. Ale co v zimě? Není to období, které si taky zaslouží ho využít k nějaké skvělé dovolené? Svět je nějaký rychlý a člověk pracuje na více jak 100 %, proto je tělo dříve unavené a jedna dovolená za rok začíná být pro mnoho lidí málo.

maledivy

Ale při představě mrazu, který zalézá za nehty se Vám nikam nechce? Nezoufejte, existuje přece mnoho míst, které Vám nabídnout slunečné počasí, nádherné pláže a mnoho dobrého jídla. Vyrazit můžete například na Africký kontinent, kde v tuto dobu se pohybuje teplota okolo 30-35 stupňů, a tedy ideální čas na to nasát do svého těla slunečného vitamínu. Poté se samozřejmě nabízí exotika v podobě například Maledivy, Dominikánské republiky nebo třeba Vietnamu. Pokud, ale patříte mezi milovníky přece té zimy vyrazte do Alp a užijte si azurového nebe a sněhu na nějaké skvělé sjezdovce.

Alpy

Nebo třeba nějaké osamělé chaty u krbu s přáteli. Dovolenou můžete vybírat z nabídky mnoha cestovních kanceláří anebo vyrazit po vlastní ose. Tento druh cestování je v poslední době velmi oblíbený a začíná ho využívat čím dál více cestovatelů. Výhodou je, že se na nikoho nemusíte vázat a při nespokojenosti se můžete rovnou přemístit na jiné místo. Cestovatelé i velmi zmiňují velkou úsporu financí a mnoho zajímavých zážitků. Nevýhodou tohoto cestování je, že nemáte žádného delegáta, na kterého se můžete obrátit a vše si opravdu musíte vykomunikovat sami, proto se doporučuje při návštěvě cizí země umět využívat anglický jazyk.

Related Post