Jakým způsobem cyklodovolenou zorganizovat?

Dovolená

Pro všechny, kteří si oblíbili jízdu na kole, bude cyklodovolená dobrou volbou. Spojí příjemné s užitečným. Zdravý pohyb se spoustou zážitků z navštívených míst. Možností, jak celou dovolenou zorganizovat, je více. Vyberte způsob, který bude nejvíce splňovat vaše představy. Pro začátek je nejlepším řešením využít služeb cestovní kanceláře, která tento způsob dovolené organizuje. Nejenže vám zajistí bezpečný převoz kola, ale i rozmanitý výběr cyklotras. Výhodou je rovněž servis, který budete mít po celou dobu k dispozici.
Dvojice na jízdních kolech
Protože i propíchnutá pneumatika dokáže jízdu na bicyklu znepříjemnit. Dalším bonusem je vhodně umístěné ubytování. Bývá to místo, ze kterého se hvězdicovitými výjezdy projede celé okolí. A pokud je naplánovaná cyklotrasa delší, zpáteční cesta bývá zajištěna autobusem, který je opatřen vozíkem na převoz kol. To vás zbavuje starostí, které by nastaly, kdybyste si dopravu zajišťovali vlastním autem. Největším bonusem takto zvolené cyklodovolené je společnost stejně naladěných lidí, se kterými budete trasy projíždět. Během týdne tu vznikají přátelství na celý život.
 Lesní cesta na jízdních kolech

Který typ kola vybrat?

 
Podle volby místa cyklodovolené si zvolte ten správný typ kola. Pokud se rozhodnete strávit svoji dovolenou převážně v hornaté krajině, určitě si vyberte kolo horské. Jeho široké pneumatiky zajišťují větší bezpečnost i na kamenitém povrchu. Jestliže vaše cyklotrasy povedou převážně po zpevněných vozovkách, s návštěvou památek a historických míst, zvolte kolo trekové. Oproti horskému na silnicích budete dosahovat větší rychlost. A vhodnější je i při průjezdu měst. Jako třetí varianta se nabízí elektrokolo. Což je sice nejdražší varianta při jeho pořizování. Ale službu, kterou vám udělá, se nedá penězi zaplatit. V současné době je na trhu nabídka pro všechny způsoby přepravy. Vybrat si můžete mezi horským, krosovým či trekovým elektrokolem. Opět tu platí, že před koupí je potřeba rozmyslet, v jakém terénu se budete na kole nejčastěji pohybovat.

Related Post