Jalovec dokáže kouzlit

Vztahy

Přirozeně to není tak že si ho seženeme a budeme se snažit mu zadávat úkoly, které by měl plnit k našemu potěšení, potřebám nebo jen ke splnění bláznivých přání. Tentokrát to bude všechno úplně jinak. Přivoláme si na pomoc gin. Že nejsme od takové kouzelné láhve daleko? Tak jestli tahle lahvinka něco vykouzlí, tak pohodu, lahodnou chuť a maximálně ovlivní kombinaci jiných drinků. Je totiž skvělým základem nejen pro vytvoření lahodného míchaného nápoje, ale také velmi zajímavým doplňujícím sortimentem v barech. Sice nejznámější kombinací je Gin & Tonic, ale tady to zdaleka nekončí.

sklínka alkoholu s citronem

Existují dva základní typy ginů:

  • Genever, který se vyrábí periodickou destilací právě z již zmíněného jalovce a obilného destilátu.
  • Dry gin, je naprosto skvělá kombinace obilného destilátu a bylinek. Velmi známý je právě London dry gin. Ale je naprostou pravdou, že jich existuje poměrně více, což je důsledek různé kombinace bylinek.

Jak si ho nejlépe můžeme vychutnat?
Pokud bychom zůstaly u míchané klasické verze, tak rozhodně je to tak trochu alchymie. Ne jen že smícháme dvě základní suroviny.

Osvěžující recept na Gin & Tonic lze připravit následovně:
Do sklínky dáme zhruba tak ¾ ledu a necháme chvíli odstát, než si připravíme limetku. Tu omyjeme, rozválíme a tím uvolníme vůni a lépe se nám bude s ní manipulovat. Led nám trochu povolil, tak můžeme opatrně odlít rozpuštěnou vodu a následně led zakapat limetkovou šťávou. 50 ml ginu bude úplně dostačující, abychom ho nyní použili a nalili jej do sklínky. Přichází na řadu Tonic, budeme si muset připravit dvojnásobné množství, tudíž 100 ml, které budeme pomalu pouštět dovnitř sklínky, nejlépe po její stěně. Nebyl by to chutný nápoj, kdyby se dovnitř nevhodil limetkový měsíček a přirozeně lístek máty peprné. Promícháme a osvěžující nápoj je připravený ke konzumaci.

Londýnský gin

Hlavní složkou je jalovec, ale ostatní suroviny se výrazně liší a je škoda zůstat u této verze míchaného nápoje. Experimentovat a vychutnávat si tento lahodný mok, který dokáže překvapit svojí chutí a vůní, tak může skutečně každý. Tu svoji oblíbenou verzi si tak nalezne velmi snadno sám.

Related Post