Mobil je dobrý sluha, ale špatný pán

Mobil

Přemýšleli jste někdy o tom, že chytrý mobil je sice výborná věc, ale může být skutečně i špatný pán? To, když mobilu podlehnete a začnete být na něm závislí. Zodpovězte si pravdivě na to, zda si dokážete představit, že jeden den nebudete mít mobil při ruce. Anebo že pojedete na zahraniční dovolenou a nebude tam signál, tudíž váš mobil nebude fungovat. Nebudete moci sdílet vaše společné fotky, ani natočená videa se svými přáteli. Nebudete ve spojení se svými kamarády, nedostanete za celých 14 dní žádnou zprávu, video, fotku. Prostě nebudete se moci podívat na internet, žádný SKYPE. Je to pro vás hrozná zpráva? Anebo zda dokážete mobil odložit, a nesledovat ho každou chvíli. Zda dokážete neodpovídat ihned na každou sms, zda jste ve střehu na každé zablesknutí displeje.  Zamyslete se nad svým chováním, zda nespějete pomalu ale jistě k určité závislosti na mobilu.
žena píše sms
Závislost na mobilu totiž už byla definována jako nemoc. Jedná se o novodobou nemoc díky informačním technologiím, které nám sice slouží k užitku, ale zároveň naši osobnost dokáží pohltit.
Jsou i tací závisláci, kteří si nedokáží ani představit, že by se jim mobil vybil anebo že by snad někde neměli signál a byli tak bez možnosti používat mobilní telefon. Dokonce už i mohou mít zažívací obtíže, třesavku, pocity úzkosti.
dívka se dívá na mobil
To už je vážná nemoc, která se musí léčit.
Vy jste dospělí a máte možnost se ochránit. Máte zkušenosti, vědomosti, máte stanovené priority v životě, čeho chcete dosáhnout a co k tomu potřebujete. Přesto i mnozí dospělí sklouzávají k závislosti na mobilu. A co teprve vaše děti? Jaký ve vás mají příklad, co se týče mobilu a telefonování? Vidí vás jen s mobilem u pasu nebo s mobilem v ruce? Ošetřete zdraví vašich dětí i tím, že budete dbát na vaši psychohygienu a dáte si více pozor na to, jak často trávíte dny a noci s mobilem v ruce.

Related Post