Podzim na zahradě

Dům a zahrada

Hvězdné konstelace na srpnový čas převládají povětšinou teplé a světlé.  Bude to příznivá doba pro ovocné rostliny na zahradách a vše bude rovněž dobře dozrávat. Bude také vhodné rozličné meziplodiny, jako je například vlčí bob, anebo řepku vysévat ihned po sklizni. Ve druhé polovině měsíce nastoupí období listu, proto bude vhodný čas pro sklizeň listové zeleniny. S přicházejícím zářím se Uran, Saturn a Merkur možná postarají o teplou první polovinu v měsíci, navíc budou podporovaní čtyřmi teplými trigony. Ty se budou v posledním čtvrtletí měsíce orientovat směrem k Zemi a od energií Marsu a Merkuru společně podporovat dobrou úrodnost kořenů, jako jsou kupříkladu brambory, mrkev, a zrovna tak řepa.

Brambory

Dny, které v tuto dobu nadcházejí, jsou nejvhodnější pro veškeré ovoce na zahrádce, neboť Měsíc bude stát před Beranem nebo Střelcem. Následně nastane období kořenových dní a sklizeň okopanin v takovýchto dnech je nepřekonatelná. Měla by být veliká úroda takové zeleniny, jako jsou cibule, mrkev, petržel, řepa a zejména brambor.  Zrovna tak jsou tyto dny obzvláště vhodné pro setí ozimých obilovin, jelikož bude doba Lva a Střelce. Ale také žito může být výjimečné, pokud bude vyséváno v kořenových dnech.  Ale naopak všechna péče o rostliny na zahradě by se rozhodně měla provádět v ovocné dny. Další měsíc říjen se tady ukazuje dost proměnlivý, ale ke konci měsíce již bude mít tendenci být poměrně mokrý. To by však mohlo kompenzovat nedostatečnou vodní bilanci na zahradách.

Zahrada s jablky

Následující dny budou vhodné pro sklizeň ovoce na uskladnění, protože se zase navrátí dny ovoce a květu. V těchto dnech je také důležité všechny sklizené plochy opatřit kompostem, či vhodnými preparáty a umístit je do zimní brázdy. Tam, kde skončí mokrý říjen, začne listopad s trochu větší vlhkostí, která bude spojená se zemskými souhvězdími, jež budou podporovány Marsem a Uranem.

Related Post