Sportovci netloustnou

Zboží

Kdo by nechtěl mít figuru jako modelky a modelové v časopisech? Pro to je však potřeba něco udělat, a ne se jen celý den živit tučným a sladkým a celý den prosedět u televize či počítače. Naneštěstí se jedná o ten nejpohodlnější způsob života, kterému mnoho lidí už podlehlo. To má za následek vzestup nadváhy, a dokonce i obezity, což je v podstatě poslední stupeň nadváhy. Za tím už je jen morbidní obezita a dále už nic. Kdo má tuto diagnózu, měl by se zamyslet nad dosavadním způsobem svého života, jelikož se jedná o zdraví ohrožující záležitost.

Skákání za šera

Pro správné hubnutí je zásadní dobře se stravovat. Zelenina a ovoce by měly hrát v jídelníčku hubnoucího prim. Rovněž je důležitý ale i sport. Kdo se moc přes den nehýbe, ten příliš kalorií nezlikviduje, takže v lepším případě zůstává na svém, v tom horším přibírá. Mělo by se jednat v nejlepším možné případě o aerobní sport jako je třeba cyklistika. K tomuto účelu je však možné využít třeba také trampolínu.

Špinavá trampolína

Jedná se o tradiční nástroj cvičenců, na který se v posledních dekádách trochu zapomnělo. Naštěstí se v posledních letech dostává zase do popředí, jelikož skákání je jedním z nejefektivnější způsobů, jak zhubnout. Nejde samozřejmě i žádnou brnkačku. Člověka, zvláště pak začátečník, který nemá se sportováním příliš praktických zkušeností, se snadno zadýchá a brzy vyčerpá. Proto je dobré začínat zvolna a postupně přidávat. Aby totiž mělo skákání efekt na likvidaci nadbytečných kilogramů, je potřeba se držet v aerobní zóně.

Co přesně vybrat?

Výběr trampolín není tak spletitý jako třeba kol, nicméně pořád je nutné dávat si na některé věci pozor. Velmi důležitá je kupříkladu nosnost. Ta by měla být správně o deset kilogramů vyšší, než je hmotnost nejtěžšího cvičence, který na dané trampolíně bude skákat. Také je dobré pořídit si model, jenž má alespoň základní ochranné vybavení typu síť a pružinová ochrana. I bez toho se dá skákat, avšak je to méně bezpečné.

Related Post