Teepee pro děti – zábava a bezpečné zázemí v jednom

Zboží

Možná, že i vy jste si jako děti hráli tak, že jste stavěli různé úkryty, bunkry, přístřešky z deky, z polštářů, z papírového kartonu, z matrací atd. Tato tradiční zábava je v nás zakotvena po předcích, máme jaksi v krvi – v genech, informaci o vlastním bezpečí, zázemí, či obydlí, které je pro náš život klíčové. V mírném geografickém pásmu, kde se střídají roční období, bylo tedy zajištění vlastního obydlí zásadní i pro samotné přežití. Podobně smýšlely i indiánské kmeny, žijící v americké prérii, kde je sice teplejší klima, ale noci jsou tu chladné, a lidé tu vyžadují úkryt i před větrem a deštěm.

stany Teepee

Teepee není v Evropě neznámým pojmem

Indiáni rozdělávali uprostřed Teepee oheň, který je hřál v průběhu chladných nocí (kouř odcházel vzhůru stanovým průduchem), a zároveň u ohně seděli v kruhu a mohli spolu komunikovat, nebo meditovat. Pochopitelně vás tím nenabádáme rozdělávat uprostřed Teepee pro děti oheň, to je možné pouze u velkých stanových konstrukcí, které můžete u nás spatřit např. v některých kempech.

osvětlené Teepee

Střed kruhu stanové podlážky je ideální prostor pro dětské hraní, vaše ratolesti si tu mohou rozložit stavebnici, skládat puzzle, zahrát si s vámi karty, nebo jednu z nejoblíbenějších společenských her „Člověče nezlob se“. Pod stanovým přístřeškem si mohou malovat, tvořit cokoli z modelovací hmoty, hrát si s kinetickým pískem, a mnoha dalšími kreativními hračkami. Samozřejmě si můžete pohrát s nimi i vy, on je totiž vnitřní prostor Teepee svým způsobem magický.

Někteří léčitelé a esoterici tvrdí, že uvnitř pyramid ve tvaru jehlanu či kuželu se zesiluje pozitivní energie, která přispívá k léčebnému procesu. Tento „fígl“ byl znám již v dávných dobách, za socialismu se dokonce objevil papírový model pyramidy v časopisu ABC, o němž jeho tvůrce tvrdil, že pod pyramidou lze nechat brousit břitvu či žiletky (případně je nechat výrazně ztupit).

Co je na tom pravdy, můžete vyzkoušet sami. Stanovou konstrukci Teepee pro děti https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-hracky-na-ven-a-zahradu/indianske-stany-teepee-pro-deti/ můžete postavit na zahradě, nebo v dětském pokoji, nevyžaduje žádné speciální technické dovednosti, ani nářadí a pomůcky.

Related Post