Topinanbury pro vaše zdraví

Vztahy


Je dost důležité vědět, zvlášť na e-shopech, kde a jak nakupovat bez rizika, zvlášť čerstvé potraviny nebo nepředražené bio výrobky.

Ze všech stran se na nás doslova valí informace, které potraviny jsou pro naše zdraví nejlepší a mnohdy jsou skutečně protichůdné, to ale záleží i na tom, kde si ty informace přečtete.

O tom, že rostlinná strava je zdravá, není pochyb. Mnozí lidé už svůj životní styl ve stravování mají takový, že ho nechtějí měnit. Nejlepší je možná taková zlatá střední cesta, od všeho trochu.

Například klasické brambory jsou dnes snad neodmyslitelnou součástí každé kuchyně. Nejenom proto, že jsou zdravé a chutné, dá se z nich připravit mnoho různých pokrmů. Ale víte, že jsou ještě jiné brambory, které používali naši předkové? Brambory s jinou chutí se jmenují topinambury. Jsou to podzemní hlízy slunečnice topinambur. Někdo je zná pod názvem jako slunečnicové brambory, nebo jeruzalémské artyčoky, či židovské brambory.

topinanbury

Jsou mírně nasládlé, tak trochu chutnají po oříškách a mladé se nemusí loupat, jen je důležité je dokonale očistit.

Tato zelenina v poslední době se u nás řadí jako super potravina z mnoha důvodů. Je to především velmi silný antioxidant. Obsahují mnoho vitamínů skupiny B, vitamín C a D, důležité minerály (hořčík, křemík, fosfor, vápník). Vyrábí z nich mnoho zajímavých a zdravých BIO produktů.

Oproti obyčejným bramborům jsou topinambury vyjímečné v tom, že jejich vláknina je doslova přírodním prebiotikem, tuto látku nazýváme INULÍN. Ten je velmi důležitý v našich střevech, protože je spojený s bifidobakteriemi. To vše v našich střevech zajištuje zdravé trávení.

sirup z topinabury

V našem e-shopu diatop.cz vám nabízíme výrobky z topinanbur v cenách za kg, které jsou výhodné.

Topinanbury jsou velmi vhodnou potravinou pro lidi, které trápí cukrovka, léčí se slinivkou břišní, mají špatné trávení nebo trpí nadváhou. Mají totiž nízký glykemický index a téměř nulovou energetickou hodnotu.

Related Post