S chutí do Brugg

Dovolená

První, co si většina lidí vybaví, když uslyší Belgie, je její hlavní město Brusel. Nepotřebuje žádnou speciální reklamu. Slyšíme o něm téměř každý týden ve zprávách. Není to ale jediné místo, kam si naplánovat cestu při návštěvě jedné ze zemí Beneluxu. V Belgii je spousta dalších míst, která pokud jste neviděli, nemáte její poznávání uzavřené.
Jedno z takových míst jsou Bruggy, historické centrum Západních Flander. Jeho skvosty byly v roce 2000 uznány zapsáním do Seznamu světového dědictví UNESCO.
bruggy belgie

Kudy tudy do Brugg
Pokud se dopravíte do Belgie letecky, je ideální využít vlakové spojení z letiště s jedním přestupem až do Brugg. Máte-li v plánu navštívit více oblastí, ušetří Vám RailPass nějaké to euro.
Preferujete být pánem svého času a chcete si raději půjčit auto? Hurá do toho. Buďte ale smířeni s tím, že Vám spoustu času sežerou kolony kolem Bruselu na dálnicích.
bruggy kanál
Hurá, jsme tady
Bruggy jsou místem, kde se zastavil čas. Architektura dýchající středověkem. Spleť vodních kanálů s labutěmi čechrajícími jejich hladinu. Obchody, které nabídkou zboží vypráví historii svého města. Výlohy nazdobené krajkami nebo takové, co lákají čokoládovými výtvory.
malé čokoládičky
Co nevynechat
×          Není to žádná romantika sedět na loďce spolu s další tlupou turistů, kteří svírají své fotoaparáty ve strachu, aby nepřišli o nějaký nevšední snímek. Nicméně Vás plavba pohltí. Nevím, jestli je to ten jiný pohled na historické budovy nebo pocit, že splýváte s vodní hladinou.
×          The chocolate line. Čoko-obchod spojený s Michelinskými hvězdami, kde se fantazii meze nekladou.
×          2be obchod. Jestli si tady nevyberete pivo, tak už nikde. Navíc je mezi obchodem a barem pivní stěna (Beerwall), která stojí za foto.
×          Navštivte stránky visitbruges a rezervujte si Chocolate walk, kdy Vás průvodce seznámí s čokoládovou historií města a konkrétních míst
×          Oddechněte si na chvíli v Begijnhof, ženském klášteře, resp. jeho dvoře.
×          Velké náměstí (Grote Markt) určitě nepřehlédnete.
×          Zavítejte do baziliky Svaté krve na náměstí Burg, kde v Horní kapli je údajně uschováno pár kapek krve Krista.
×          Sochu od Michelangela umístěnou v kostele Panny Marie
 
Až se vrátíte, podívejte se na film V Bruggách. Několikrát vykřiknete: „Tady jsme byli!“

Related Post