Začínáme hubnout

Nezařazené

Určitě jste již někdy v minulosti zkoušeli zhubnout. Nejrůznější diety buďto nefungovaly, nebo jste sice zhubli, ale kila se vám brzy vrátila díky jojo efektu. Jestliže jste se nyní opravdu rozhodli zbavit se nějakého toho kila navíc, měli byste to tentokrát udělat jinak. Jak tedy se správnou redukcí váhy začít?
hubené břicho
1.                  Důvod, který vás přivede ke změně životního stylu, musí být zásadní. Pokud nemáte řádnou motivaci, svého cíle nedosáhnete. Opravdová motivace by neměla být o tom, abyste se líbili v plavkách, ale spíše o tom, že hubnutí povede k vašemu lepšímu zdraví. Motivace je totiž prevence vašeho neúspěchu. Jestliže je vaše motivace opravdu silná, je vhodný čas na sobě začít pracovat.

2.                  Mějte na paměti to, že zdravé hubnutí je pomalejší, zato ale trvalé. Rychlé hubnutí má pouze krátkodobý efekt, a kilogramy se většinou rychle vrátí zpět, a to i s úroky.

3.                  Bez odborné pomoci kýžené váhy většinou nedocílíte. Obraťte se proto na výživového poradce, který vám pomůže sestavit reálný plán. Sestaví vám nejen vhodný jídelníček, ale také vám změří poměr tuků a svalů ve vašem těle, díky čemuž sestaví snadnější cestu vedoucí ke snížení vaší váhy, a pro vás tak bude hubnutí o mnoho snazší. Navíc vám doporučí vhodná cvičení, abyste příliš nezatěžovali tělo a zbylo vám dostatek energie pro život.

4.                  Berte hubnutí jako pozitivní dopad změny vašeho životního stylu i postoje k sobě samému. Změnou jídelníčku i vhodným cvičením si zvýšíte svoji tělesnou kondici.

5.                  Nespěchejte. Z počátku můžete být natěšení, jak vám půjdou kila dolů. Někdy to ale není tak snadné, proto nechtějte viditelné změny hned. Ba naopak – rychlý úbytek na váze by měl opačný efekt. Začněte proto pozvolna, bude to pro vás znamenat menší stres. Vnímejte sebe, jak na vás i malé změny pozitivně působí. Menší kroky jsou větší šancí na váš úspěch.
jablka s metrem
6.                  Při této dlouhé cestě je dobré, když budete mít podporu. Může to být vaše rodina, kamarádka či kolegyně. Vždy je dobré mít někoho, kdo vás podrží, když vám bude nejhůře. Kdo vám vždy poví, že to zvládnete a kdo vám nedovolí podlehnout.

7.                  Vyzkoušet můžete i novou metodu hubnutí, která je opravdu účinná.

Related Post